Make your own free website on Tripod.com


Інші розділи сайту:
Про проектРадіостанції УкраїниНовини радіоКорисні лінкиСтатті про радіоЧиталкаФормати радіомовленняРадіо і законСловник термінівМузей радіоОголошенняГостьова книгаРадіофорумРадіочатКонтактиПодякиFAQ
Головна сторінка

[Index'99]
 

Статті про радіо
Русская версия English version
Радимо відвідати
"Подих ефіру"

Добрий вечір з Англії

Олександр ДЕ:

                  :::Бі-Бі-Сі українською:::
                                Газета "Вечірній Київ" №169 (14781), 28.08.1993


                   Вже з 1-го червня минулого року британська радіостанція Бі-Бі-Сі передає двічі на день о 7-й ранку та о 10-й вечора за київським часом на коротких хвилях 25-31 м і середніх - 490 м передачі для українських слухачів. Півгодинна програма, крім світових новин, приділяє увагу спортові, життю української громади в Британії, зв'язкам Британії з Україною у минулому й тепер. Під керівництвом Елізабети Робсон в українському відділі працює дванадцять чоловік. Більшість - колишні кияни, також є харків'янин Олексій Неслов і Богдан Цюпин з Івано-Франківщини. Декілька радіожурналістів з України перейшли перевишкіл у Британії і тепер працюють у Києві, у Харкові та в Криму.
                   Ще від 1947 року українська громада добивалася, аби передачі українською мовою стали дійсністю. Керівництво Союзу українців у Британії зверталося до прем'єр-міністра із проханням дозволити відкрити передачі українською в Україну та по радіо-4 для української громади у Британії. На початку 1973 року від імені Фундації української культури я особисто звертався до відповідальних за іноземне радіомовлення у Міністерстві закордонних справ з такою пропозицією і щоб Фундація фінансувала українські радіопередачі в Україну. Хоча причини відмови були політичні, в листі Міністерства закордонних справ від 8 березня 1973 року було сказано: "З приводу радіомовлення в Україну: є додаткові технічні причини, які перешкоджають, щоби цей проект здійснити".
                    На останній лист від Фундації (12 березня 1973 р.), у якому говорилося "Також просимо звернути увагу на той факт, що Україна буде незалежною державою незважаючи на те, передаватиме Бі-Бі-Сі українські передачі, чи ні", відповіді не було отримано.
                    Видно споконвіку було і буде: поневолених і бідних ніхто не шанує, а сильних, наполегливих, будівничих своєї долі всі поважають.

                                                                                  Олександр ДЕ, Лондон


Решта статей 1993-го року Наверх