Світ радіо

Радіознайомство

Валерій Новосвітній:

            Оновлене "Середовище"                 радіостанції "ЮТаР"

 Кіномузичний тижневик "П'ятниця" №40 (293), 10.10.1997 

Новини радіо
Радіостанції України
Словник термінів
Формати радіомовлення
Радіо і Закон
Читалка
Цікаві лінки
Музей
Пісні про радіо
Подяки
Гостьова книга
Форум
Чат
Різне
FAQ


       Як ми вже повідомляли у попередніх номерах, радіо "ЮТаР" (Київ 106.5 МГц, Одеса - 101.8, Миколаїв - 102.1, Черкаси - 105, Тернопіль - 105.3, Харків - 102.6, Запоріжжя - 103.7 та Чернівці 67.97) прагне внести свіжий струмінь у свою програмну політику. Як приклад, учора вперше з'явилась нова програма для молоді "Середовище проживання". А напередодні ми зустрілися з її ведучим Олексієм ПАтехіним, який розповів про свої плани стосовно цієї передачі.

       - Спочатку, Олексіє, пояснимо читачам, що буква "А" у вашому прізвищі навмисне подана як заголовна. Це не помилка.

       - Коли прийшов на радіо, то в мене був особливий акцент: вимовляв "о", де мало б бути "а". Тому тривалий час у тексти, якими користувався в ефірі, вписував велику літеру "А", щоб акцентувати на цьому свою увагу. На згадку про ті тортури де можливо пишу своє прізвище через велику "А" - ПАтехін.

       - "Середовище проживання"... Здається, така передача вже існувала на "ЮТаРі".

       - Це було рік тому. Проте з певних причин без мене вона проіснувала 3 місяці і "загнулась". Це "Середовище" буде концептуально новим, хоча й минуле мало популярність.
       Поки що "Середовище проживання" виходитиме раз на тиждень, щочетверга з 23 до 24 години. З листопада, якщо все буде добре, вона з'являтиметься двічі - у вівторок та четвер.
       Ця музично-інформаційна (з більшим ухилом на інформаційність) програма присвячена молодіжній культурі і безкультур'ю, тобто хотілось би, наскільки це можливо, відображати все те, чим зараз живе молодь. Причому не лише в Києві, бо наша станція регіональна. Вже починає надходити інформація з Харкова, Запоріжжя та інших міст нашого мовлення.

       - Які рубрики будуть у вашій програмі?

       - Новини з тусовок. Причому і міжнародні, і київські, і міст мовлення "ЮТаРу", і по можливості загальноукраїнські, але ні в якому разі не політичні. Це та програма, яка обов'язково обходитиме політику стороною, про політику - ні слова, незважаючи на мої якісь симпатії до тих чи інших груп молоді та політичних партій. До того ж даватимемо інформацію до роздумів на певну тематику, скажімо, "Кохання - це добре". Під нею робитиму сюжет і залишу місце для слухача, дам йому можливість обдумати сказане.

       - Тобто передбачається прямий ефір?

       - Напевно, що так. Але не протягом усього ефірного часу. Тобто щось подаватиму абсолютно безапеляційно - монолог, сентенції від мого імені чи автора рубрик, а в певних рубриках обов'язково має бути саме діалог із слухачем.
       Окрім новин розкриватимемо проблеми, що особливо актуальні для молоді. Секс, що загалом не є для неї проблемою, але молодь цікавлять питання контрацепції, тестів на вагітність, СНІДу - чого завгодно.
       Буде огляд ринку праці з ухилом на профорієнтацію. При цьому весь стиль програми витримано у ненав'язливій формі, тобто не пропонуватму слухачам все, про що говорю, як догму, а дам можливість самим зробити вибір. Вони просто ознайомляться з особливостями роботи, скажімо банкіра, а наступного разу - валютних "кидал". Це буде як довідка про ту чи іншу професію.

       - Усі рубрики вестимете ви?

       - Нині "Середовище проживання" починається як проект однієї людини, але з часом над ним працюватиме так званий тимчасовий творчий колектив, бо абсолютно нереально готувати одному всі рубрики професійно. Наскільки це можливо говорити про професіоналізм на радіо. А спочатку, певно, це будуть покупні сюжети, під замовлення на різні теми.

       - Зважаючи на тематичну спрямованість програми, вона розрахована на тінейджерів, молодих людей віком 13-16 років.

       - Загалом, створити універсальну програму, на всі вікові групи молоді, неможливо. Гадаю, аудиторія моєї передачі - юнаки й дівчата від 13 до 25-30 років. Бо є й інші рубрики з темами, що цікавитимуть не лише тінейджерів, скажімо, рубрика "Упаковка" - це огляд молодіжної, вуличної, клубної, високої моди, нових ідей в одязі, зустрічі з відомими модельєрами; "Персона" - розповіді про видатних музикантів; "Чарт" - хіт-паради провідних зарубіжних видань; "Гості" - зустріч з музикантами чи іншими творчими особистостями.
       Якщо говорити про загальне музичне наповнення "Середовища проживання", то перевага надаватиметься електронній музиці. Причому впевнений, що вона видасться цікавішою за рейв, який "крутять" у клубах. До речі, варто згадати рубрику "Культпросвет", що знайомитиме з новими напрямками сучасної електронної музики (транс, acid-jazz, trip-hop і т.д.).
       І на завершення хотів би згадати ще одну важливу рубрику. "Середовище проживання" підтримує рух "Stop the Madness" ("Зупинити божевілля"), розпочатий російськими музикантами 1992 року, проти використання наркотиків в молодіжних колах. Тому слухачі матимуть змогу ознайомитись з рубрикою "Туман" - історія появи наркотиків, статистика, проблеми наркотичної залежності тощо. У студію приходитимуть відомі, авторитетні люди, що популярні в молодіжному середовищі, говоритимуть наскільки це погано, вживати наркотики. Менторського, моралістичного тону не буде. Гадаю, якщо про це говоритиме Мурік з Green Grey, то до нього швидше прислухаються, ніж до міністра охорони здоров'я чи іншого чиновника.

       - Дякуємо за інтерв'ю. Хай вам щастить в оновленому "Середовищі".

                                                           Розмову вів Валерій НОВОСВІТНІЙ

Назад Головна сторінка