Make your own free website on Tripod.com
Світ радіо

Радіознайомство

Валерій Новосвітній:

    Олег Буренін: "Ми не приховуємо, що це комерційне радіо, орієнтоване на те, щоб завоювати якомога більшу аудиторію"

 Кіномузичний тижневик "П'ятниця" №28 (281), 18.07.1997 

Новини радіо
Радіостанції України
Словник термінів
Формати радіомовлення
Радіо і Закон
Читалка
Цікаві лінки
Музей
Пісні про радіо
Подяки
Гостьова книга
Форум
Чат
Різне
FAQ

Радіо "Довіра NIKO FM"


       Наприкінці весни, а саме 23 травня (офіційно, хоча перші спроби були ще 21 та 22 травня), в ефір вийшла нова радіостанція - радіо "Довіра" (107.4 FM). Ми зустрілися з давнім знайомим "П'ятниці", колишнім співробітником "Радіо Рокс Україна", а нині головним продюсером музичних програм радіо "Довіра" Олегом Буреніним і попросили відповісти на кілька запитань, щоб ближче познайомитися з новою станцією.

       - Олег, наскільки нам відомо, фірма "Довіра" має безпосереднє відношення до радіо "Київські відомості". Аж ось раптом виникає ще одна радіостанція за її участю. Чи не суперечить це існуючим законам?

       - Та ні. Це звичайний бізнес. "Довіра" - концерн, який поряд з іншими підприємцями вклав свої гроші в ICTV, "Київські відомості" - в газету і радіо. А цей проект, його реалізація повністю належить "Довірі".

       - Ваше радіо веде мовлення в ефірі з 6 ранку до 2 години ночі. Чи передбачається цілодобове мовлення?

       - Ні. Треба хоча б чотири години відпочинку. До того ж в ліцензії на мовлення вказано лише 20 годин.

       - Ви працюєте лише у верхньому діапазоні, на частоті 107,4 FM. Чи будете використовувати ще й нижній діапазон частот?

       - Теж ні. Це стосується і тих областей, куди згодом, сподіваємося, вже наступного тижня, поширюватиметься наш радіосигнал. Це східні райони України.

       - Коли стало відомо, що ти перейшов на нову радіостанцію, то одні говорили: "Ну, це буде лише другий "Радіо Рокс". Інші ж навпаки, сподівалися, що ти збережеш роксівську тематику, спрямованість. А натомість ми бачимо, тобто чуємо, що це зовсім інше радіо, із значною долею попси. Причому не кращої та ще й переважно російської.

       - Розумієш, ми спочатку були готові зайняти своє особливе місце серед інших радіостанцій за рахунок орієнтації в основному на брит-поп та рок. Хотіли зробити це навіть крутіше, ніж на "Радіо Рокс Україна". Ми гадали, що у нас немає іншого вибору, щоб зразу "заробити" своє обличчя. А ситуація склалась таким чином, що до нас потягнулась велика аудиторія слухачів, які ще 2-3 тижні тому слухали "Гала радіо". З одног боку це можливо й комплімент, але з іншого... "Гала радіо" слухають люди особливого складу. Проте і цю аудиторію нам треба було втримати.
       Ми прийшли на радіо "Довіра" з різних радіостанцій, але перед нами ставили одне завдання, головне - заробляти гроші. Власне, ми й не приховуємо, що це комерційне радіо, орієнтоване на те, щоб завоювати якомога більшу аудиторію.
       Отож, несподівано ми отримали величезну аудиторію, тому вже через тиждень я почав поступово розвертати наші програми так, щоб вони охоплювали якомога більше слухачів. А от вечірній час ми віддаємо передачам, які розраховані на інтелектуальних слухачів, беручи найкраще від "Радіо Рокс", "Київських відомостей". Удень наші ді-джеї відверто працюють на заробляння грошей.

       - Проте багатьох дратує низькопробна російська попсня.

       - Основний формат нашої радіостанції - це рок-поп-музика. Як сказав один із слухачів, "у вас вийшло дуже гарне поп-радіо". І ми згодні з цим. Тримаємося десь між брит-попом, класичним роком. Проте, дійсно, загальну картину псує російська попсня. Відверто кажучи, ріже слух. Я це прекрасно розумію. Проте є аудиторія, якій ця музика подобається. Таким чином ми ставимо на одну годину по 4 пісні російських чи українських виконавців. Нині ми почали працювати з фірмою "Союз Україна", яка на законних підставах торгує компакт-дисками російських виконавців, і зробили замовлення на більш сприйнятну для формату нашої станції музику, яка витіснятиме бездарну попсу. Вже зараз звільняємося від російського рейву, техно. Буде переважати рок та поп.
       Згодом побільшає в ефірі й української музики, ми ведемо переговори з продюсерами багатьох виконавців, суворо дотримуючись збереження авторських прав. Працюємо лише з ліцензійною українською та російською продукцією, чим мало яка з радіостанцій може похвалитися.

       - Відмовляючись від екстремальної музики, ви ж втрачаєте частину аудиторії. Це протирічить тому, про що ти говорив.

       - Ми орієнтуємось на аудиторію від 22 років. І бачимо, що практично вже її захопили. Це найбільш купівельний вік, тобто ця аудиторія готова сприймати рекламу, а рейвом і техно захоплюється молодь, як правило, до 22 років. Це невдячна для рекламодавців публіка. До того ж я й сам не люблю таку музику. Однак якщо через рік-два альтернативні напрямки в музиці стануть популярними, то ми легко зорієнтуємо наше радіо й на них.

       - А можливо все ж треба було відвести під російську, українську чи англомовну музику окремі часові блоки, програми?

       - Можна було піти шляхом "Радіо Рокс". У свій час це був унікальний формат радіостанції, яка приваблювала специфічну аудиторію, готову сприймати те, що вона пропонувала. Тобто це була чітко відформатована станція. Ми ж просто йдемо іншим шляхом, найпростішим шляхом до комерційного успіху. Тобто займаємося комерцією, ремісництвом в ефірі.
       Для інтелектуальної публіки ми відводимо вечірні часи - з 19 до 22 години, коли йдуть тематичні блоки. Справа в тому, що не вистачає хороших ведучих, ді-джеїв, тому наші плани дещо "підвисають". Скажу лише, що хотіли б мати програми з класичної музики, джазу. Для цього підшуковуємо справжніх знавців такої музики.

       - Що ж, "П'ятниця" бажає вам удачі.

       - Дякуємо.

                                                               Розмову вів Валерій Новосвітній

Назад Головна сторінка