Make your own free website on Tripod.com
Світ радіо

Рубрика "Слухайте"

Борис Скуратівський, журналіст:

Незабаром у нас з’являться радіостанції на нових частотах?

 Газета "Хрещатик" № 24 (1595), 2.04.1999 

Новини радіо
Радіостанції України
Словник термінів
Формати радіомовлення
Радіо і Закон
Читалка
Цікаві лінки
Музей
Пісні про радіо
Подяки
Гостьова книга
Форум
Чат
Різне
FAQ


             2 квітня виповнюється шість років з дня відкриття в Києві так званого FM-діапазону. 1993 року цього дня фірма “Лямін” почала ретранслювати московське радіо “РОКС” на хвилі 104 МГц. Нині в столиці задіяно 17 частот.
             Можливо, незабаром у київському ефірі з’являться програми радіостанцій, що працюють також у нижній частині FM-діапазону, тобто у проміжку від 87.5 до 100 МГц. Розмови про це точаться давно, а нещодавно вони пожвавішали. Напевно, під впливом подій, що відбуваються в Росії.
            18 березня російська Федеральна служба телебачення і радіомовлення ухвалила рішення, яким “розморозила” частоти в діапазоні від 87.5 до 100 МГц. Вже зараз у Москві в цьому проміжку працюють три станції та ще кілька в інших містах. Однак до останнього часу це мовлення було експерементальним. Тепер, як очікують фахівці, у Москві може з’явитися одразу до десяти нових FM-станцій, які створять конкуренцію тим, що працюють у діапазоні 100 – 108 МГц.
            А що ж чекає на старий радянський діапазон – від 66 до 74 МГц? Невже його перестануть використовувати? У деяких країнах колишнього соцтабору так і сталося – зокрема в Чехії. На шляху до цього балтійські країни. Проте, на думку фахівців, ще рано про це говорити. Тому що приймачів, налаштованих на “нижні” частоти, залишилося у користуванні дуже багато. До того ж зона впевненого прийому в цій смузі частот значно перевищує ту, яку мають FM-станції. Єдина проблема – стереомовлення у нижньому діапазоні. В колишньому Союзі воно здійснювалося за іншим стандартом, відрізняється від того, що існує на Заході. Приймачі системи “Стерео-плюс”, орієнтовані на нього, коштують дорого. Розумнішим виходом із цієї ситуації було б переведення стереомовлення у нижньому діапазоні частот на досконаліші, світові стандарти.

                                                                                     Борис Скуратівський

Назад Головна сторінка